Regularne stosowanie atykoncepcji a prawdopodobieństwo ciąży

witam mam 18 lat i od roku biore tabletki antykoncepcyjne bonadea. Od tego czasu wspolzyje regularnie. Tabletki biore zawsze regularnie,ostatni okres mialam 10 stycznia. Od tygodnia zauwazylam ze jestem bardzo rozdrazniona, oraz ze urosl mi brzuch. Zastanawiam sie czy moge byc w ciazy czy poprostu naturalnie przytylam (zawsze bylam szczupla). Czy mimo ze mialam okres istnieje prawdopodobienstwo ciazy ? ewentualnie skad takie zmiany ? prosze o porade i z gory dziekuje :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskaźnik Pearla dla tej metody antykoncepcji wg różnych źródeł wynosi 0,5-1. Oznacza to, że na 200 kobiet prawidłowo stosujących antykoncepcję hormonalną, 1-2 zajdą w ciążę. Proszę wykonać oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi po upływie 8-10 dni od stosunku potencjalnie skutkującego zapłodnieniem. Przypomina także, że kobiety aktywne seksualnie powinny zgłaszać się na kontrolę do ginekologa minimum raz do roku.