Rehabilitacja dłoni i palców po urazie i ranach szarpanych palców

witam....miałam wypadek rozpoznanie to rany szarpane palcow1-5reki prawej z subamputacja palca5z uszkodzeniem scięgien,zginaczy i prostownika.uszkodzony staw PIP iMP tego palca zlamanie 5kosci sródrecza prawego z przemieszczeniem 2tygodni pozniej palec5amputowany lecz palec 4nie chce sie wyprostowac co zrobic jak go cwiczyc prubuje zginac i idze lecz do gury nie chce sie uniesc tak jak by jakas blokada była w kostce co robic prosze o pomoc kasia

witam,
ta sytuacja wymaga dużo pracy zarówno z Pani strony jak i fizjoterapeuty, który powinien bardzo indywidualnie pracować z Panią. Nie widząc ręki trudno mi coś konkretnego poradzić potrzebny jest również wywiad dotyczący czucia w uszkodzonych tkankach. Pani Kasiu z rehabilitacją nie należy czekać , polecam metodę PNF Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe) po instruktażu udzielonym przez terapeutę część ćwiczeń mogłaby Pani wykonywać samodzielnie z pomocą lewej ręki. Być może nie uda się uzyskać 100% sprawności ale trzeba walczyć o każdy ruch.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości