Rekonwalescencja po zabiegu usunięcia torbieli jajnika metodą laparoskopową

Witam, za dwa tygodnie mam zaplanowany zabieg usunięcia torbieli jajnika metoda laparoskopowa. Chciałabym się zapytać o proces rekonwalescencji. Ile trwa? Po ilu dniach ściągane są szwy z nacięć? I czy wyjazd na wakacje po dwóch tygodniach wiąże się z jakimiś szczególnymi obostrezniami oprócz nie wystawiania ran na promieniowanie słoneczne? Kąpiele w morzu? Czy mogą być jakieś komplikacje po wycięciu torbieli jajnika laparoskopowo? Jeżeli tak to jakie konkretnie? Czy powinnam na coś szczególnie uważać? Podjąć jakieś środki ostrożności? A może po zabiegu metodą laparoskopową nie ma żadnych przeciwwskazań? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

Stan po zabiegu jest trudny jednoznacznie do przewidzenia. Jednak proszę pamiętać, że z zasady uruchomienie powinno być jak najszybsze, nie ma restrykcji o co do poruszania bezpośrednio już następnego dnia po zabiegu. Opatrunki stosujemy przez pierwsze 2-3 dni lub do zdjęcia szwów po ok 10 dniach (zalecenia indywidualne osoby operującej). Prysznic z umyciem ran wolno brać po 3 dniach od zabiegu. Sprawność powraca przeciętnie po 14 dniach; znacznego wysiłki fizycznego nie powinno się podejmować ok 4 tygodnie.