Resekcja wyrostka robaczkowego i uwolnienie zrostów otrzewnej metodą minilaparoskopii

Witam, 23.10.2015 miałam wykonaną resekcję wyrostka robaczkowego oraz uwolnione zrosty otrzewnowe metoda minilaparoskopii. Pępek oraz miejsce z którego odchodził dren ładnie się zagoiły i nie bolą. Natomiast dość mocno boli ten szew nad wzgórkiem łonowym (głównie przy wstawaniu) gdzy leżę, siedzę, chodzę nic nie boli. Dodam, że okolica właśnie tego miejsca jest trochę opuchnięta. Czy to jakaś nieprawidłowość? I kiedy mniej więcej ten ból powinien ustąpić?

Witam.
Objawy, które Pani podaje, wyglądają na tzw. ciągnięcie szwu. Jest to jeszcze świeża rana. Jeśli nie ma gorączki, zaczerwienienia i wydzieliny, prawdopodobnie jest to normalne i powinno ustąpić w ciągu kilku tygodni. Jeśli pojawi się któryś z ww. objawów, proszę pokazać się w poradni chirurgicznej. Pozdrawiam i życzę zdrowia