Resekcja żołądka a przewlekłe biegunki

witam, moj tato jest po całkowitej resekci żołądka, cierpi na ciężkie biegunki, ten stn trwa juz od ponad 3 tygodni jest tak słaby ze nie potrafi sie samodzielnie poruszac, obecnie jest w szpitalu z powodu odwodnienia, dostal tez krew! Lekarze twierdza ze tak przewlekle biegunki to normalny stan po resekcji,ze to tak moze juz zostac! Dla mnie to bzura bo nawet nie szukaja przyczyny biegunek, prosze o pomoc co robic?

Renata GrzechociĹska

Proponuję skonsultować się z gastrologiem ewentualnie z kliniką żywienia. Po resekcji żołądka niestety mogą występować biegunki, ze względu na upośledzony pasaż pokarmu.