Rezonans magnetyczny a rezonans magnetyczny z kontrastem
Witam, czy badanie: "rezonans magnetyczny głowy + angio" jest w stanie wykryć choroby demielinizacyjne oraz ewentualne guzy czy inne zmiany w obrębie mózgu czy jednak konieczne jest badanie z kontrastem? Pozdrawiam

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Jest w stanie wykryć zmiany demielinizacyjne. Opcja z kontrastem ma szczególne zastosowanie w wykrywaniu zmian w układzie mięśniowo-szkieletowym, oraz naczyń.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski