Czy są takie guzy, które są widoczne tylko w badaniu rezonansu z kontrastem?
Witam, Czy jeśli miałem wykonany rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu to wykluczy on w 100% wszystkie możliwe guzy mózgu? Czy są jednak takie guzy które są widoczne tylko w badaniu rezonansu z kontrastem? Bardzo proszę o odpowiedź doświadczonego neurologa. Będę wdzięczny.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Środek kontrastowy podaje się w przypadku zobrazowania jakiejkolwiek zmiany np. guza, w celu ocenienia czy uwidoczniona zmiana ulega wzmocnieniu kontrastowemu czy nie. Dlatego jeśli nie podano kontrastu w trakcie badania to oznacza to, że nie uwidoczniono żadnej patologii w obrębie struktur mózgowia.
Sugeruję mimo wszystko udać się z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie lub neurologa w celu konsultacji.
Pozdrawiam.