Rezonans magnetyczny kolana mężczyzny 56-letniego
Otrzymałem wynik MR i nie wiem jak go odczytać."W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczne są pasmowate zmiany przebiegające częściowo skośnie i poziomo,które odpowiadają szczelinom pęknięcia łąkotki.Podobne mniejsze zmiany widoczne są w rogu tylnym łąkotki bocznej, które mogą odpowiadać podtorebkowemu uszkodzeniu łąkotki. Osteoficzne wydłużenia krawędzi trzonów kosci udowej i piszczelowej oraz tylno-bocznych powierzchni rzepki. Niewielki wysięk w zachyłku nadrzepkowym.

MĘŻCZYZNA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania wskazuje na uszkodzenie łąkotek stawu kolanowego. Tego typu zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomości w stawie. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.