Rezonans magnetyczny u 15-latki

Dziewczyna 15 lat uraz w skoku w dal na wf,zrobilysmy badanie rezonans magnetyczny i z badania wynika ze poprzeczne uszkodzenie rogu tylnego lokotki przysrodkowej,dochodzace do powierzchni tylnej,bez wytworzenia wolnych fragmentow.Lakotka boczna zachowana prawidlowo.ACL o podwyzszonym sygnale,niejednorodnej strukturze,cechy zmian pourazowych z czesciowo zachowana ciagloscia.LCL i MCL zachowane prawidlowo,S.m dwuglowego,pasmo piszczelowo biodrowe o zachowanej ciaglosci podwyzszonym sygnale w okol

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Leczenie będzie jednak prawdopodobnie jedynie zachowawcze. Ewentualnie wchodzi w grę usztywnienie stawu za pomocą ortezy.