Zmiany pourazowe widoczne w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej

witam od ok miesieca boli mnie kolano,boli bardzo dzis odebralam wynik rm...wpisze negatywy ,,w zakresie rogu tylnego lakotki przysrodkowej widoczne sa zmiany pourazowe. w projekcji poprzecznej w przedziale rzepkowo udowym oraz w szparze stawu kolanowego ,jak rowniez w pasmie biodrowo piszczelowym bocznym i przysrodkowym widoczna jest niewielka ilosc plynu prosze o wyjasnienie co ten wynik oznacza i czy to moze powodowac bol dziekuje i pozdrawiam

Witam,
taki wynik badania w połączeniu z dolegliwościami bólowymi może oznaczać pourazową przyczynę zmian, które generują dolegliwości. Należałoby uzupełnić wywiad chorobowy, zbadać staw kolanowy i wdrożyć odpowiednie postępowanie uzależnione od zakresu zmian klinicznych. Leczenie może być zachowawcze (rehabilitacja, leki) lub operacyjne. Decyzję podejmuje się indywidualnie po uzupełnieniu diagnostyki o elementy, o których wspomniałem.