Róg tylny łąkotki przyśrodkowej bez zmian pourazowych

Witam serdecznie, dostałam własnie wynik MR stawu kolanowego i oprocz tego zeopisali iż ROG TYLNY LAKOTKI PRZYSRODKOWEJ bez zmian pourazowych, niewielkie zmiany zwyrodnieniowo- przeciąznieniowe I-go stopnia, to wszystko jest OK a kolano niestety boli, nie wiem co powinnam zrobić i jak leczyc kolano. Prosze o rade i z góry dziekuje

Szanowana Pani, badanie NMR jest jedynie jednym z wielu badań dodatkowych, które jest zlecane przez prowadzącego lekarza w celu potwierdzenia lub wykluczenia hipotezy diagnostycznej. Kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne w korelacji z Pani doleglwiościami oraz wywiadem ( bóle "samoistne", bóle po przebytym urazie, bóle związne z przeciążeniem?). Sugeruję zatem badanie kontrolne u ortopedy, który kierował Pania na to badanie i ustalenie dalszego postępowania. I raczej bedzie to leczenie zachowawcze ( farmakoterapia + rehabilitacja). Przewlekle utrzymujące się tego typu dolegliwości wymagają, jednak bardzo rzadko, wykonania artroskopii diagnostycznej stawu kolanowego celem postawienia diagnozy w watpliwych przypadkach. Podsumowując - proszę z wynikiem badania zgłosić się do ortopedy, który poprowadzi Pani dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam