Rezonans magnetyczny w 31 tygodniu ciąży

Jestem w 31 tygodniu ciąży, zostałam skierowana na rezonans magnetyczny głowy, jednak nie wiem czy jest to bezpieczne dla mojego malucha? Nie wiem co w tej sytuacji zrobi. Termin porodu mam na 2 kwietnia, czy jeżeli zrobiłabym rezonans na początku marca pod koniec ciąży jest jakieś ryzyko że mojemu dziecku coś się stanie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Badanie metodą rezonansu magnetycznego nie stanowi zagrożenia dla ciąży. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.