Czy podczas cesarskiego cięcia można usunąć guza?
Jestem w 31 tygodniu ciąży. Tydzień temu przez badanie rezonansem magnetycznym zdiagnozowano u mnie teratoma. Moje pytanie brzmi: czy podczas cięcia cesarskiego można usunąć również ten guz? Czy wtedy następuje całkowite znieczulenie?
Guz ma 6 cm , CA 125 wynosi 95. Jest to moja druga ciąża, pierwsza była 17 lat temu rozwiązana naturalnym porodem.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie.
Niestety, będzie konieczne przeprowadzenie dwóch zabiegów. Obydwa zabiegi - zarówno cesarskie cięcie jak i usunięcie guza odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na większe ryzyko powikłań nie powinno się tych dwóch operacji przeprowadzać jednocześnie. Wszelkie wątpliwości na ten temat powinien rozwiać specjalista ginekolog prowadzący ciążę.