Rokowania przy raku płuc z przerzutami do nerki

Witam. Moja znajoma lat 52 ma rakla płuc z przerzutami do nerki, kosci plus podejrzenie przerzutu do mózgu. Jakie sa rokowania?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można ocenić rokowań bez dokładnych wyników badań, w tym badań histopatologicznych, jednak obecność przerzutów w wielu narządach jest czynnikiem bardzo niekorzystnym rokowniczo, świadczy o chorobie nowotworowej w stadium rozsiewu - w IV (ostatnim) stopniu. Leczenie w tym wypadku ma niestety w większości przypadków wyłącznie charakter paliatywny i opiera się na łagodzeniu objawów choroby. Rokowania są złe.