Jak interpretować wynik badania u osoby z rakiem odbytnicy?

Witam, u mojego taty (lat 58) w grudniu wykryto raka odbytnicy. W lutym tego roku mial operacje i wycięto mu sieć wieksza i zrobiono transwersostomie petlowa jak dowiaduje się z karty wypisu ze szpitala: nieresekcyjy rak odbytnicy, przerzuty do sieci wiekszej, krezki jelita i otrzewnej. Obecnie jest po pierwszej chemioterapii paliatywnej rozpoznanie po badaniach przed chemioterapia : nieoperacyjny charakter zmian m.in. naciek sieci krezki i otrzewnej, adenocarcinoma G3 - IV st. wg TNM( naciek sieci większej; przerzut do otrzewnej). Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi co to wszystko oznacza, jakie są rokowania.

Lek. Wojciech Zygmunt

Adenocarcinoma - z łac. gruczolakorak lub rak gruczołowy odbytnicy. G3 - oznacza trzeci (najwyższy i niepomyślny rokowniczo) stopień zaawansowania histopatologicznego. IV stopień (najwyższy, również niepomyślny rokowniczo) wg. TNM mówi o zaawansowaniu klinicznym (tj. nacieku na okoliczne tkanki, rozsiewie do węzłów chłonnych i do narządów odległych). Postępowanie lekarskie tak jak pani zaznaczyła jest paliatywne. Niestety, rokowanie jest niepomyślne.