Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropienie oczu - czy mogę być na coś chora?

Witam! Mam 17 lat i od dziecka mam jedną źrenicę większą od drugiej. Zawsze miałam delikatnie ciemne oczy. Teraz mam bardzo ciemne i bardzo wypukłe. Byłam u okulisty, ale nic mi nie powiedział, jedynie sprawdził, czy mam jakąś wadę. Mam wadę wzroku -4, przez 3 lata strasznie pogorszył mi się wzrok. Noszę okulary od roku i chodzę regularnie do okulisty. Często rano ropieją mi oczy, z 3 razy po obudzeniu się nie mogłam otworzyć oczu. Często mnie pieką i swędzą. Wydaje mi się, że mój wzrok się pogorszył. Ciemne oczy mogą być od alergii, ale miałam badania i nic mi nie wyszło. Moja mama jest alergiczką i siostra także. Czy mogę być na coś chora? Z góry dziękuję!
17 LAT ponad rok temu

Laserowa korekcja wzroku

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam,

u ok. 20% populacji może występować fizjologiczna anizokoria (nierówność źrenic) i jest to zjawisko normalne. Kolor oczu jest związany z genetycznie uwarunkowanym poziomem melaniny w organizmie i w wieku dojrzewania może jeszcze ulegać modyfikacji.
Krótkowzroczność w Pani wieku wymaga kontroli, najlepiej co pół roku i odpowiedniej korekcji wady wzroku.
Pieczenie i swędzenie oczu może być związane z alergią, ale ropna wydzielina po porannym przebudzeniu już nie. W tym wypadku wskazane jest koniecznie badanie przez lekarza okulistę i ewentualne leczenie.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy