Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropna infekcja dziąsła w 26. tygodniu ciąży

Jestem w 26 tyg ciazy,mam ropna infekcje dziąsła spowodowana zębem ktory musze usunąć-czy w okresie ciazy moge miec znieczulenie , prześwietlenie oraz założony implant? Obawiam sie ze infekcja moze wrócić - do porodu sa 3 mies. Dentysta zalecił cefalexine 500mg ,3 razy dziennie przez 10 dni, oraz Celestone Pediatrico w kroplach- 40 kropel przez 5 dni, 20 - przez kolejne 5 dni. Czy nie zaszkodzę ciazy lekami w tej dawce, oraz jakie kroki podjąć z chorym zębem w ciazy ?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Znieczulenie oraz zabiegi można wykonywać w czasie ciąży, z implantem radze poczekać do porodu i wykonać go po. Prześwietlenie w Pani stanie nie jest oczywiście wskazane Odnośnie leków proponowałbym skonsultować się z ginekologiem.

0

W ciąży może Pani leczyć i usuwać zęby w znieczuleniu miejscowym za zgodą lekarza,który prowadzi ciążę.Z leczeniem implantologicznym lepiej poczekać do rozwiązania.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy