Infekcja w zębie a zaawansowana ciąża

Witam za tydzien mam termin porodu! Pobolewal mnie zab,poszłam do dentysty, otworzył mi tego zęba , była duża infekcja!!! I dużo ropy!!! Proszę mi wyjaśnić jakie to mogły być konsekwencje dla nienarodzonego dziecka!!! Dentysta nie wiedział co mi powiedzieć !!!! Powiedział tylko, ze prawdopodobnie ten stan sie utrzymywał przez cała ciąże !!!! Czy moje dziecko sie urodzi przez to, nienormalne????!!!!

Jednak zęby oraz wszystkie tkanki jamy ustnej/głowy są niezwykle ważne. Stomatolodzy zalecają regularne wizyty kontrolne podczas ciąży ( co 3 miesiące ) ... można wtedy nie dopuścić do takiego stanu albo na wczesnym etapie go wyeliminować.

Lek. dent. Agata Duda

utrzymujący się stan zapalny bywa przeszkodą przy próbach zajścia w ciąże a także powoduje problemy związane z jej utrzymaniem - jeśli jest Pani o krok przed porodem to proszę się już nie obawiać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk