Ból zęba po leczeniu stomatologicznym i założeniu plomby

pomocy, ja miałam w 8 małą dziurkę,dentysta na znieczuleniu borował i założył plombę .na drugi dzień zaczął bolec ząb, spuchłam, poszłam do dentysty co robić, dostałam antybiotyk na 5 dni, minęło półtorej doby.jest bez zmian.czy w przypadku zaplombowanego zęba nie powinno się usunąć tej plomby po to żeby np ropa miała którędy wyjść ?pomocy-mój żołądek nie chce już przyjmować środków przeciwbólowych.

Proszę udać się na kolejną kontrolę do gabinetu.

Lek. dent. Agata Duda

jeśli ból jest samoistny szczególnie w nocy to zęba należy usunąć lub leczyć kanałowo - co w przypadku 8 bywa dość trudne i nieprzewidywalne
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk