Wymiana plomby na światłoutwardzalną

Witam, mam pytanie odnośnie wymiany plomby na światłoutwardzalną. W sierpniu byłam u stomatologa i mam do wymiany plombę, ponieważ obecna już ściemniała, zrobiła się szara, miałam ją robioną w dzieciństwie. Muszę udać się do stomatologa prywatnie, aby wymienić plombę na światłoutwardzalną, ponieważ mam 22 lata, moje pytanie czy wymiana na taką plombę boli? Wskazane jest znieczulenie? Podczas samego borowania nie biorę znieczulenia,ale tutaj należy wymienić starą plombę.

Jednak proszę się nie martwić, zawsze w trakcie zabiegu lekarz może podać znieczulenie, na Pani życzenie.

Lek. dent. Agata Duda

"BÓL" to sprawa bardzo indywidualna, wiele zależy od pacjenta i jego poziomu odczuwania bólu, sama musi Pani określić poziom Pani wytrzymałości - myślę jednak że chcąc mieć komfort lepiej jest się znieczulić nawet jeśli to zwykłą wymiana wypełnienia ( jeśli decyzja jest związana z finansami to proszę znaleźć gabinet gdzie znieczulenie jest w cenie wypełnienia - jest takich gabinetów coraz więcej )
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk