Wymiana plomby amalgamatowej

Witam Chciałbym się spytać czy nic nie będzie zagrażało dla moje organizmu jak wymienianą plombę amalgamtową miałem to pani doktor nie użuwała ssaka a ni nie kazała mi popukac jamy ustnej jak zmieniała plombe to lezałem na pół leżącą tylko ślnikak w buzi był? Pozdrawiam PS.Jak mam jescze 2 plomby amlgametowe to wymieniać je czy lepiej nie plomby dobrze siedzą i nie ma obok zęba próchnicy.

Witam, wymiana wypełnień nie jest szkodliwa dla organizmu. Lekarz na pewno zastosował środki ostrożności, żeby nie połykał pan pyłu wraz ze śliną. Pozostałe wypełnienia, jeżeli jest takie wskazanie, należy wymienić.Życzę powodzenia. Pozdrawiam