Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wydzielanie się rtęci podczas usuwania starej plomby

Witam Będąc w 34 tygodniu ciąży miałam usuwaną starą plombę amalgamatową poprzez zwykłe borowanie. Czy podczas takiego usuwania wydziela się dużo oparów rtęci? Czy w związku z tym coś zagraża mojemu dziecku? Czytałam, że rtęć z usuwanych plomb przenika przez łożysko do płodu i może u niego powodować uszkodzenie mózgu i zwiększone ryzyko zachorowania na autyzm. Czy mam się czego bać?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Każde wypełnienie amalgamatowe podczas normalnego gryzienia wydziela trujące opary przez cały okres użytkowania wypełnienia. Testowano nawet 50-letnie plomby i efekt był nistety taki sam. Jeśli podczas usuwania wypełnienia stosowano dobry ssak - to zrobiła Pani dobry uczynek sobie i dziecku. Dobrze jest osłonowo przyjmować chlorellę
Pozdrawiam

0

Całość na pewno została sprawnie oczyszczona przez asystentkę operującą ssakiem. Na pewno nie ma powodów do obaw. Zawsze zalecam wymianę wszystkich wypełnień amalgamatowych.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Proszę nie zaprzątać sobie tym głowy, większość rtęci już dawno wyparowała, poza tym jest to już tak duża ciąża, dzidziuś całkowicie ukształtowany więc nic mu nie zagraża.

0

Wypełnienia amalgamatowe nie są obojętna dla naszego zdrowia. Podczas usuwania wypełnienia ważne jest aby resztki materiału usuwać ssakiem z jamy ustnej. Ze względu jednak na zaawansowanie ciąży mało prawdopodobne, aby zaszkodziło to dziecku.

pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy