Czy jest możliwe zatrucie oparami rtęci podczas usuwania starych plomb amalgamatowych?

Witam Państwa.Czy jest możliwe zatrucie oparami rtęci podczas usuwania starych plomb amalgamatowych(6 dużych) poprzez zwykłe borowanie. Od czasu usunięcia(4 lata temu) występują bóle głowy, zawroty, problemy z pamięcią. Jeżeli tak, to w jaki sposób można zbadać i pozbyć się rtęci z mózgu. Z góry dziękuję za pomoc.

Po pierwsze, momencie gdy miał Pan w ustach wypełnienia amalgamatowe za każdym razem gdy zaciskał Pan zęby, żuł jedzenie itd., uwalniane były toksyczne opary rtęci, które akumulowały się głęboko w tkankach Pana ciała. Także sama decyzja o usunięciu amalgamatóów jest godna pochwały. Poziom gromadzonej trującej rtęci jest zależniony od ilości i czasu noszenia wypełnień. Sam zabieg usuwania wypełnień dał w porównaniu z tym stosunkowo niewielką dawkę oparów. Jedynym realnym sposobem zbadania poziomu intoksykacji jest chelatacyjny test prowokacyjny - bada się mocz po zażyciu DMSA. Pozdrawiam