Wymiana plomby w zębie leczonym kanałowo

Witam, wczoraj odskalila mi się kawalek plomby w zebie leczonym kanalowo rok temu. Dzisiaj byłam na wizycie wymienić tylko plombe na nową. Czy z kanałami zostało wszystko w porządku tak jak było? Czy wymiana plomby w takim zebie coś źle daje jeśli chodzi o przeleczone kanały?

Problem pojawia się , gdy chodzimy długo z odłamanym lub wykruszonym wypełnieniem . Wtedy może dojść do wtórnego zakażenia kanału i powtórne leczenie kanałowe jest konieczne.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło