Ropa w zębie leczonym kanałowo

Dzień dobry, robiłam rtg zęba i wyszło że mam ropę w zebie leczonym już kanałowo. stomatolog powiedział że należy usunąć zęba bo nie nadaje się do wtórnego leczenia kanałowego. drugi stomatolog przeleczył kanałowo i włożył białe wypełnienie które ma być pół roku. po czym ma odbudować zęba. czy faktycznie ma rację i takie wypełnenie może być tyle czasu?

Witam,
to wypełnienie to najprawdopodobniej pasta zawierająca wodorotlenek wapnia. Jeżeli zostało założone , to proszę zaczekać i za ok 4-6 m/cy lekarz ponownie zrobi zdjęcie i sprawdzi , czy zmiana przy wierzchołku cofa się. Jeżeli tak , to jest szansa na uratowanie zęba , jeżeli nie - to zawsze zdąży się go usunąć.
Pozdrawiam.