Powikłania po leczeniu kanałowym

Mam pytanie jakie sa powiklania po leczniu kanalowym dolnej 6?mialam leczony zab ale nie byyl on dokonczony,nie mialam potem gotowki,i zab sie wykruszyl tak,ze mam teraz tylko sama podstawe zeba,mam tez wyczuwalny w poliku ruchomy guzek,nie bylo go wczesniej,nie wiem co?bralam antybiotyk i guzek nie rozszedl sie,nie robilam rtg bo zaden mady dentysta mnie nei wyslal na rtg,odsylaja mnie od jednego do 2 dentysty,a jak to rak?

Konieczne jest RTG - jeśli ilość pozostałego zęba jest wystarczająca do następowej odbudowy protetycznej należy przystąpić do powtórnego leczenia. Natomiast jeśli po analizie RTG okaże się to niemożliwe konieczna będzie ekstrakcja.

Witam,
Jeżeli ząb nie był dokończony ( nie wiem na jakim etapie wstrzymano leczenie) , to po wypłukaniu/odkruszeniu się opatrunku (wypełnienia) może dojść do wtórnej infekcji kanału , a to prowadzi do wytworzenia się zmian przy korzeniach. Nie jest to rak. Proszę udać się do stomatologa, który wykona zdjęcia i oceni ,czy po czasie jaki upłynął od rozpoczęcia leczenia i po ukruszeniu ząb nadaje się do dalszego ratowania?
Leczenie kanałowe wg dzisiejszych standardów powinno być zrobione na jednej wizycie , a następnie ząb powinien zostać wzmocniony i odbudowany wypełnieniem lub koroną.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło