Wypadnięcie plomby z zęba

Ok. 2 miesiące temu wypadła mi plomba (ząb siekacz u góry) nic nie chciałem z tym robić bo byłem bardzo zajęty więc nie wywalałem tej plomby tylko ją zatrzymałem, także nie chciałem żeby ktoś mnie widział bez tej plomby bo mam drobną szczelinę i dziwnie to wygląda, to te plombę wsadziłem tam gdzie ona była i nie wypadała mi, bólu nie czułem i nadal nie czuję ( plombę zgubiłem dzisiejszego dnia podczas posiłku), wizytę u dentysty mam 13 lipca co się stanie jeśli będę przez ten czas chodziłbezniej

Witam
Nic nie powinno się stać (chyba że było to duże wypełnienie), pozostaje jedynie kwestia estetyki. Na przyszłość proszę starać się od razu umawiać wizytę u stomatologa, później można mieć pretensje tylko do siebie.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

najprawdopodobniej nic - jeśli przy nieszczelnej, "wyciąganej plombie" nie dokuczała Panu nadwrażliwość to raczej nic Panu nie grozi - skutki oceni dopiero somatolog na wizycie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk