Bóle zęba po zakładaniu plomby

Witam, w styczniu zakładano mi blombę (światłoutw.) na dolną 7-mkę. Po 2 tyg. pojawiło się nieprzyjemne uczucie podczas przeżuwania (przy nacisku na ten ząb). Poszedłem do mojego stomatologa.Powiedział, że plomba została prawidłowo założona, co potwierdzało także zdjęcie RTG (plomba nawet nie dotykała zębiny).Byłem też u innych lekarzy, ale powtarzali to samo (raz obniżono wypełnienie - bezskutecznie) i odsyłano mnie z niczym.Obecnie jem lewą stroną, ale to jednak jest irytujące. Proszę o pomoc.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli zdjęcie rtg nie wykazuje zmian a objawy nie są typowe dla zapalenia miazgi to nadwrażliwość po założeniu kompozytu u niektórych pacjentów utrzymuje sie nawet do 2 lat
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Ponieważ wyeliminowano inne przyczyny Pana dolegliwości pozostaje stwierdzić, że wystąpiła u Pana wrażliwość pozabiegowa. Może utrzymywać się różnie długo. Proszę rozważyć wymianę wypełnienia ( zastąpić ten kompozyt innym materiałem ).