Nadwrażliwa górna jedynka

Dzień Dobry. Mam problem z górną jedynką prawą. Ząb jest bardzo nadwrażliwy (zimny napój, powietrze gdy wdycham ustami, delikatnie przejadę paznokciem po zębie). Wczoraj byłem u stomatologa, który leczył tego zęba z próchnicy oraz wypełniał ubytek po skruszeniu się delikatnie dołu. Czyli 2 różne sprawy dotyczące jednego zęba . Czy to normalne, że ząb jest nadwrażliwy ?? Dzwoniłem dziś i niby ma to minąć za kilka dni. Po ukruszeniu się zęba był trochę wrażliwy, ale nie aż tak. Co robić ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Czesto po założeniu kompozytu wystepuje nadwrazliwosc ale nie tak silna - niestety może się okazać że ubytek był na tyle głęboki że miazga sobie nie poradzi - warto jeszcze poobserwować, włączyć paste na nadwrażliwość - dopiero samoistne dolegliwości bólowe w nocy to mus leczenia kanałowego
Warto tez zglosić problem lekarzowi - ma gabinetowe możliwości walki z nadwrażliwością
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Uzbroić się w cierpliwość. Przy ukruszeniu zęba, jeśli doszło do odsłonięcia zębiny, wrażliwość jest normalnym objawem. Można stosować preparaty zmniejszające wrażliwość albo odbudować ukruszoną część zęba.