Uszkodzenie górnej jedynki

Jakieś 2 lata temu mechenicznie uszkodziła mi sie zdrowa górna jedynka. Po prostu ząb się ukruszył w niewielkim fragmencie. Dentysta naprawił mi poprzez kolokwialnie ujmując dolepienie tego niewielkiego ubytku jednak nie dał gwarancji, że nie trzeba będzie tego co jakiś czas powtarzać. I faktycznie po 2latach to naprawienie sie wykruszylo w calosci. Jak mozna to bardziej trwale naprawić? Ząb jest zdrowy tak jak pozostale i nie chce zadnych implantów, koronek i innych ciał obcych.

Poza tym, jeśli materiał się wykrusza to jest tego jakaś przyczyna, np. choroba okluzyjna, którą należy zlikwidować. Proszę przemyśleć również kwestię rozwiązań protetycznych, które po zastosowaniu nie dają odczucia u pacjenta, że posiada „ciało obce” w jamie ustnej. Licówka to cieniutki (nawet o 0,3 mm grubości) płatek wykonany z porcelany lub kompozytu, który stosuje się właśnie na zębach przednich. Takie leczenie odbuduje ukruszony ząb, poprawi jego kształt, pokryje ewentualne przebarwienia. Licówka jest niewyczuwalna, zapewnia bardzo naturalny i estetyczny efekt, a samo jej założenie nie jest inwazyjne.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry