Ropna wydzielina z cewki moczowej i pieczenie podczas oddawania moczu

Witam!

Na początku tego roku miałem przelotny kontakt seksualny z dziewczyną, bez zabezpieczenia. Po około 1 miesiącu, z tego co pamiętam ze 2x na przełomie kilku dni, zapiekło mnie podczas oddawania moczu. Po jakimś czasie zauważyłem, że z ujścia cewki moczowej wydostaje sie żółto-szara wydzielina. Powtórzyło się to jeszcze z ok. 3x (z rana) następnych dni. Następnie przez ok. 1 miesiąc nie miałem żadnych objawów. I znowu żółto-szara wydzielina, ale tylko 1 raz (z rana). Po ok. 3 miesiącach po kontakcie seksualnym, postanowiłem zrobić badania na Chlamydię, HIV i wirusowe zapalenie wątroby. Wszystkie te co można było zrobić z krwi. Wszystko negatywne. Po ok. 1.5m zauważyłem, że spod napletka wydobywa sie nieprzyjemny rybi zapach. Ale tylko wtedy, gdy nie przemywałem go przez ok. 24h i dłużej. Czasem też, pojawiają mi sie na żołędziu, napletku małe czerwone plamki, które najczęściej szybko znikają. Doczytałem się, że może to być grzybica. Zacząłem bardziej dbać o higienę i częściej go myć mydłem. (Mydłem myje go od dziecka.) Ale pewnego razu chyba przesadziłem. Tak sądzę... Skóra napletka mi nieznacznie spuchła a przy dotykaniu, myciu piekła. Tak więc postanowiłem robić to delikatniej... Aktualnie z wszystkich dolegliwości jakie opisałem, które były praktycznie jednorazowe. Posiadam jedynie nieprzyjemny zapach i powracające czerwone plamki. Co to może być? Zapalenie cewki moczowej czy grzybica? Czy coś innego? Pozdrawiam

Witam! Pierwsze z opisywanych objawów, czyli pieczenie podczas oddawania moczu oraz nieprawidłowa ropna wydzielina sugerują zapalenie cewki moczowej. Jest to choroba powodowana wieloma bakteriami m.in. dwoinką rzeżączki oraz chlamydia trachomatis. Infekcji tej nie należy lekceważyć ze względu na groźne powikłania związane z szerzeniem się infekcji na wyższe piętra układu moczowo-płciowego. U mężczyzn szczególnie niebezpieczne jest zapalenie jąder oraz najądrzy. Nieprzyjemny rybi zapach jest dość typowy dla nieswoistych infekcji bakteryjnej spowodowanych m.in. przez Gardnarella vaginalis. Jeśli chodzi o zmiany skórne na skórze żołędzi to mogą być spowodowane infekcją grzybicza. Do nasilenia tej infekcji mogło doprowadzić również stosowanie zwykłego mydła, które zmienia pH okolic intymnych i wyjaławia to środowisko, przez co saprofityczna flora bakteryjna zostaje zastąpiona drożdżakami. Niestety na podstawie opisanych objawów można podejrzewać wiele chorób, dlatego konieczna jest wizyta u dermatologa-wenerologa w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnych badań mikrobiologicznych (m.in. badanie ogólne moczu, OB, CRP, wymaz z cewki, wymaz z rowka zażołędnego, posiewy). Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proponuję również zadbać o odpowiednią pielęgnację okolic intymnych poprzez stosowanie preparatów temu dedykowanych, o odpowiednim pH.

Pozdrawiam serdecznie!