Rozbieżności w terminach szczepień

Dlaczego są takie rozbieżności w terminach szczepień miedzy krajami? Czy dzieci inaczej chorują? W Polsce szczepienie DTP Hib IVP jest w 2,4, 6-12mies i 18 miesacu zycia, a w Australii czy UK ostatnia dawka jest w 4 roku życia. (Szczepienie Infanrix hexa GSK). Co grozi mojemu 3 letniemu dziecku jesli wg brytyjskiego systemu bedzie po 3 dawkach? A Polskie dziecko w tym samym czasie po 4?

Aleksander Ropielewski

Jest to spowodowane innymi ustaleniami ekspertów epidemiologii i chorób zakaźnych. Wynikają one z sytuacji epidemiologicznej w danym kraju i dlatego są różne, tak aby najlepiej odpowiadać sytuacji zdrowotnej w danym kraju. Dziecku nic nie grozi.