Różne grupy krwi a konflikt serologiczny w ciąży

witam! Mam dwa pytania dziś zaczęłam 6 tydzień ciąży i piersi bolą jakby mniej, ale nudności są czy to coś złego,ze piersi bolą mniej? Drugie pytanie jest takie, ze ją mam grupe krwi 0 rh - a mój mąż ab rh + , czy może wystąpić konflikt bo slyszalam,ze przy pierwszej ciąży nie musi?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Nie powinna się Pani niepokoić tym, że piersi bolą mniej. Dolegliwości tego typu nie są bowiem stałe podczas całego okresu trwania ciąży. Jeśli chodzi zaś o konflikt w układzie Rh to rzeczywiście podczas pierwszej ciąży występuje on niezmiernie rzadko. Ginekolog prowadzący z pewnością wdroży również profilaktyczne podanie specjalnych immunoglobulin, które zmniejszą ryzyko wystąpienia tego konfliktu również w kolejnych ciążach.