Różne wyniki ATPO u 33-latki

witam: proszę o odpowiedz dlaczego w określaniu atpo stosuje się dwie normy: pierwszy wynik: aTPO 13,24 IU/ml (norma 5,61). drugi wynik po miesiącu w tym samym laboratorium 21,3 IU/ml ( i tutaj norma <35).nie rozumie dlaczego dwie różne normy w określaniu aTPO

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do endokrynologa. Ciężko jest określić dlaczego normy są inne. Być może został zmieniony sposób oznaczania przeciwciał. Być może nastąpiła jakaś pomyłka. Proszę udać się do lekarza. Być może telefon do laboratorium mógłby rozwieść wątpliwości.