Różne wyniki trzech badań TSH

Czy jeśli podczas 1-go badania TSH wynik byl wyzszy od normy, przy drugim delikatnie opadł a przy 3 był poprawny czy istnieje możliwość że mam tarczyce? Moj lekarz rodzinny niestety nie pokierowal mnie na zadne inne badania procz TSH ktore byly robione w odstepie 1 miesiaca kazde.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tarczyce ma Pani na pewno. Pytanie czy dzieje się z nią coś niedobrego. Lekarz POZ nie ma możliwości skierowania Pana/Pani na bardziej specjalistyczne badania. Jeśli TSH jest aktualnie w normie, nie ma wskazań do konsultacji endokrynologicznej.