Różowa wysypka na brzuchu i szyi u dziecka a podejrzenie różyczki

Witam, mój syn od dwóch dni ma wysypkę na brzuszku i na szyi. Najpierw pojawiła się blado różowa na buzi i za uszami teraz jest intensywnie różowa. Czy to może być różyczka?? Mieszkamy za granicą i 5 dni temu wrócilismy z Polski. Syn zachowuje sie normalnie nie ma gorączki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wysypka może być spowodowana chorobami zakaźnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza pediatry.