Rozpierający ból w klatce piersiowej

Mam 52 lata. Miałam rozpierający ból w klatce piersiowej. Zrobiono mi badania w pogotowiu. Sód 143,7. potas 5,16. chlorki 105,0. troponina 0,05ng/mi.

Witam!
Na podstawie przedstawionego opisu można stwierdzić, że troponiny znajdują się powyżej normy, co przy typowym bólu wymaga dalszej diagnostyki. Konieczne jest wykonanie EKG oraz hospitalizacja. Wzrost troponin przy typowym bólu zamostkowym (niestety nie opisała Pani dokładnie umiejscowienia) jest znamienny dla zawału serca. W związku konieczna jest jak najszybsza hospitalizacja oraz dalsza diagnostyka. Jeśli nie wykonano tego (niestety nie opisała Pani dokładnie sytuacji) to należy zgłosić się do internisty lub kardiologa w celu zbadania Pani oraz wykonania niezbędnych badań. Ogólnie do wzrostu troponin może dochodzić również w wielu innych stanach, wobec tego zawsze należy oceniać całość obrazu klinicznego pacjenta. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!