Rozpierająca bolesność klatki piersiowej u 73-letniej osoby

Moja 73 l. Mama z arytmią serca miała kilka dni temu dwa ataki rozpierającego bólu w klatce piersiowej. Lekarz dom. po zrobieniu EKG zalecił zgłoszenie się do szpitala. Mama jest w tej chwili przeziębiona i zażywa antybiotyk. Kardiolog pod którego jest opieką stwierdził tel., że skoro nie ma w tej chwili dolegliwości bólowych powinna wyleczyć przeziębienie i wtedy zgłosić się do szpitala. Czy wolno ignorować te dwa ataki bólu, które miała 4 dni temu czy natychmiast jechać na pogotowie? Dziękuje

Aleksander Ropielewski

Jeżeli lekarz po przeprowadzeniu badania EKG stwierdził konieczność hospitalizacji to sugeruję zgłoszenie się do szpitala.