Rozpoczęcie kolejnego opakowania tabletek w połowie miesiączki

Witam. Przez pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne mywy. Niestety teraz mój lekarz ginekolog przez cały tydzień ma urlop (lekarz pierwszego kontaktu nie chciał mi wystawić recepty) więc zostałam bez kolejnego opakowania. Zatem moje pytanie brzmi czy mogę zacząć następne opakowanie w połowie miesiączki? Kolejne opakowanie powinnam rozpocząć w sobotę jednak tabletki będę miała dopiero w poniedziałek. Jak brać w takiej sytuacji? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie. Konieczne jet rozpoczęcie opakowania w 2-5 dniu okresu. W przeciwnym razie leczenie nie ma sensu. Do następnego okresu prosze stosować mechaniczne metody antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz rodzinny powinien bez problemu wypisac lek, to po 1. Sugeruje na kolejnej wizycie u ginekologa wziac od niego zaswiadczenie ze przyjmuje Pani ten lek i żeby lekarz rodzinny wipisywał go bez problemu. Co do pytania, prosze wziac lek tak jak Pani mowi w poniedzialek.