Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej od 10 dnia cyklu

Chce zaczac przyjmowanie antykoncepcji. Przepisano mi tabletki Regulon. Dzis jest 9 dzien mojego cyklu. Lekarz poinformowal mnie ze tabletki nalezy przyjac 1dnia miesiaczki i ze bede miala pewnosc zabezpieczenia dopiero po miesiacu stosowania. Po jakim czasie przyjmowania tabletek bede miala pewnosc antykoncepcji jesli zaczne przyjmowac je od jutra (10 dzien cyklu). Planujemy z narzeczonym rozpoczac wspolzycie 18 lutego. Chce wziac 2op jedno po drugim zeby dodatkowo przesunac okres. Prosze o odp

Jeżeli rozpocznie Pani przyjmowanie od 10. dnia cyklu to pewności że owulacja została zablokowana nie będzie, tym bardziej proszę pamiętać że tabletki nie dają 100% zabezpieczenia.