Kiedy rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej po rocznej przerwie?

Witam, mialam roczna przerwe w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Teraz zostaly mi przepisane nowe i zgodnie z zasada powinnam zaczac brac je pierwszego dnia miesiaczki. Dzis mialam silne bole, ale nie zauwazylam praktycznie zadnego plamienia, czy tabletke powinnam wziac dzisiaj czy moge poczekac do jutra kiedy zakladam, ze okres prawidlowo sie rozpocznie i nie bede miala co do tego wątpliwości? czy powinnam wziąć juz dzisiaj pomimo braku normalnego krwawienia?Dziękuje za odpowiedź

Tabletki najlepiej rozpocząć od pierwszego dnia miesiączki, ale jeśli rozpocznie Pani od innego dnia, to nie ma żadnego problemu. Należy jednak pamiętać, że wówczas dopiero w drugim cyklu jest Pani zabezpieczona przed ciążą.