Antykoncepcja po dwuletniej przerwie

Dzień dobry, chciałabym po 2 latach przewy znowu brać tabletki. Natomiast bede mogla wziać pierwsza tabletke dopiero w 7 dniu cyklu miesiaczki, czyli pierwszy dzien miesiaczki mialam w czwartek 19.09.2013 a pierwsza tabletke moge wybrac 25.09.2013, czy jest taka mozliwosc? Poniewaz moj narzeczony wraca 11.10 z delegacji i chcialabym jednak byc zabezpieczona w jakis sposob. Z góry dziekuje.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie ma takiej możliwości aby po takim działaniu mieć pewność o zabezpieczeniu przed ciążą. Tabletki należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego. Jest to także pierwszy dzień całego cyklu. Modyfikacja tego schematu powoduje zaburzenia hormonalne i mogące z tego wynikać komplikacje np pod postacią wystąpienia owulacji lub niekontrolowanego krwawienia śródcyklicznego.