Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini

Witam serdecznie W najbliższym czasie - to jest 10 stycznia - mam zamiar zacząć używać tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini. Moja ginekolog powiedziała mi, żeby zacząć od tabletek placebo, ale czy nie powinno odbywać się to troszkę inaczej? Czy nie powinnam zacząć od tabletek czynnych od pierwszego dnia krwawienia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno stwierdzić z jakiego powodu ginekolog zadecydowała o zmianie typowego harmonogramu przyjmowania tabletek. Warto jednak zastosować się do zaleceń ginekologa. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.