Rozwarcie szyjki macicy w 39 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 3 ciazy. To juz 39 tydzen od 30 bralam luteine z powodu bolu brzucha i niewielkiego rozwarcia. Teraz rozwarcie mam na 2 palce wewnetrzne i zewnetrzne a szyjke skierowana ku kosci krzyzowe. Niestety podobnie jak w pierwszej ciazy zaniknely jakiekolwiek skurcze. Luteine odstawilam w36tyg. Pierwszy porod mialam wywolywany w 42tyg. Boje sie ze tym razem tez tak bedzie. Czy to moze byc zasluga luteiny?drugiego syna urodzilam w 3h bez pomocy w 38tyg.

Aleksander Ropielewski

Powody osłabienia lub braku skurczów są złożone i nie można powiedzieć jednoznacznej, że jest to tylko i wyłącznie z powodu luteiny. Nie ma jednak powodu do obaw, ponieważ dysponujemy środkami, które wywołują akcję skurczową macicy.