Rozwarstwienie siatkówki u 61-latki

Proszę o opinię wyniku USG oczu mojej mamy lat 61. Opis: "OP: Rozwarstwienie siatkówki na godz. 9. W komorze ciała szklistego widoczne pojedyncze męty. OL: Siatkówka przyłożona we wszystkich kwadrantach. Tylne odłączenie ciała szklistego." Lekarz uznał stan za adekwatny do wieku i zalecił kontrolę za 2-3 miesiące. Chciałbym poznać inną opinię - czy coś z powyższymi defektami się robi? Czy jest to groźne?

Witam.rozwarstwienie siatkówki jest z reguły bezpieczne. Oprócz kontroli siatkówki u specjalisty dobrze jest robić tez pełne pole widzenia które bardzo dobrze pokaże podciekanie płynu pod siatkówkę jeżeli to wystąpi. Pozdrawiam