Rozwolnienia po antybiotyku Macromac a wpływ na antykoncepcję

Witam! Mam pytanie odnosnie antybiotyku macromac. Bralam go przez 3 dni. Skonczylam dzien przed zazyciem tabletki antykoncepcyjnej. Dowiedzialam sie ze azytromycyna nie wplywa na skutecznosc lecz po tym leku wystepowaly rozwolnienia 1-2 razy dziennie. Ale rano. Pigulki zazywam o 17-17.30. Czy to ma jakis wplyw na antykoncepcje? Dziekuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jesli odstęp do preparatu był kilkugodzinny, nie powinno to mieć związku. Pozdrawiam