Wpływ leku Trioxal na działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Na grzybice pochwy lekarz przepisal mi lek trioxal. Bralam go podczas 2 pierwszych dni przyjmowania tabletek placebo. Czy lek ten moze miec wplyw na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych i obnizac ich skutecznosc?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie preparatu Trioxal nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Może jednak dojść do zmiany charakteru krwawienia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.