RTG klatki piersiowej u 70-latka z problemami z nawracającym kaszlem
RTg klatki piersiowej:miąż płucny powietrzny,odwnękowo w polach płucnych pogrubiały rysunek drobnoguzkowo-zrębowy,w polu dolnym lewym nadprzeponowo pasmowato,dyskretne zagęszczenia przyoskrzelowe.Serce rtg w normie,Jamy płucne wolne od płynu. Zdjęcie po 7 dniowej kuracji antybiotykowej na kaszel suchy z dużymi trudnościami odksztuszania.Pacjent lat 70 nigdy nie palący,miewa takie dolegliwości raz w roku. Prosze o wyjaśnienie opisu.Dziękuje,

MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Obraz radiologiczny należy skonfrontować z obrazem klinicznym. Taki wynik sugerować może przebyte zapalenie. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.