RTG stawu biodrowego u 43-latki
witam serdecznie mam dolegliwości kregosłupa lędzwiowego ,biodra prawego i pachwiny oraz prawego kolana iprawego barku.w rtg stawy biodrowe 75kv i 19 massklerotyzacja stopów panewek oraz 53kV i 5,0 mAs i 5,6 mas.Niewielkie przewężenie przyśrodkowej części szpary stawu kolanowego ze sklerotyzacja pow.stawowych.uczszczam na fitnes 2x wtyg i na basen 1x1godz.i nie ma efektu ból się utrzymuje.Mam 40 lat i pracę w biurze ,czy mogę jeszcze coś zrobić ?Może kwas hialuronowy podobno działa?pozdrawiam Ża

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, choroba zwyrodnieniowa jest niestety chorobą nieuleczalną i wynikającą z naszego stylu i sposobu życia. W celu uśmierzenia bólu pomocne mogą być niesteroidowe leki przeciwzapalne (koniecznie z IPP w celu ochrony śluzówki żołądka) oraz zabiegi fizykoterapeutyczne po konsultacji z lekarzem ortopedą. Pozdrawiam