RTG stawu biodrowego u 43-latki

witam serdecznie mam dolegliwości kregosłupa lędzwiowego ,biodra prawego i pachwiny oraz prawego kolana iprawego barku.w rtg stawy biodrowe 75kv i 19 massklerotyzacja stopów panewek oraz 53kV i 5,0 mAs i 5,6 mas.Niewielkie przewężenie przyśrodkowej części szpary stawu kolanowego ze sklerotyzacja pow.stawowych.uczszczam na fitnes 2x wtyg i na basen 1x1godz.i nie ma efektu ból się utrzymuje.Mam 40 lat i pracę w biurze ,czy mogę jeszcze coś zrobić ?Może kwas hialuronowy podobno działa?pozdrawiam Ża

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, choroba zwyrodnieniowa jest niestety chorobą nieuleczalną i wynikającą z naszego stylu i sposobu życia. W celu uśmierzenia bólu pomocne mogą być niesteroidowe leki przeciwzapalne (koniecznie z IPP w celu ochrony śluzówki żołądka) oraz zabiegi fizykoterapeutyczne po konsultacji z lekarzem ortopedą. Pozdrawiam