Rytm zatokowy z zaburzeniami przewodzenia śródkomorowego

Mój syn 7 lat, bez objawów, zdrowy, wysportowany, z prawidłowym ekg. Badania ze względu na sport. W wynikach holtera ma rytm zatokowy z zaburzeniami przewodzenia śródkomorowego, 2 pobudzenia komorowe i 10 nadkomorowych oraz maks QTC522 (w ciągu całego dnia QTC >490 stanowi 1,74%). Na wykresie widać, że w ciągu doby qtc nie przekracza 470, w większości jest na poziomie maks 450, ponad 50% jest poniżej 450, a w nocy chwilowy skok ponad 500. Czy jest choć cień szansy, że to nie LQTS?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa dziecięcego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.